KAPATYükleniyor...
KAPAT

Tadım'da Çalışmak


İnsan Kaynakları Politikamız

44 yıllık birikimimiz ile geleneksel bir marka olarak özümüze sadık kalırken, yenilikçi bir marka olarak teknolojimizi sürekli yeniliyor ve pazarı ilklerle tanıştırıyoruz. Bu yaklaşımımızı İnsan Kaynakları Politikamızda da izleyebilirsiniz. Tadım için “insan” diğer bilinen işletme kaynaklarını harekete geçiren temel kaynaktır. “Birlikte kazanırız” inancıyla çalışanlarını kucaklayan Tadım, yöneticilerini içeriden yetiştirmeye özen gösterir ve kurum içi eğitimlerle çalışanlarının kişisel ve mesleki yetkinliklerinin gelişimine önem verir.
İşe alımdan başlayarak tüm insan kaynakları süreçlerinde çalışanlarını ekip çalışmasına yatkın, problem çözebilen, müşteri ve kalite odaklılık prensibiyle çalışan, iletişim becerileri yüksek ve yenilikçi olmaları yönünde destekler. Tadım, insan kaynakları politikasını iki farklı amacı eşanlı dikkate alarak oluşturur: işletmenin hedefleri ve işletmenin çevreye ve topluma karşı olan sorumluluklarıdır.

Kariyer Yönetimi
Tadım’da çalışanlar yönetilenler değil iş’lerini yönetenler olarak algılanır ve kendilerini geliştirmeleri için gereken iş ortamının sağlanmasına çalışılır. Çalışanların kariyer planlamalarına önem verilirken, kişilerin her şeyden önce kendi kariyerlerini en iyi şekilde planlayabileceğine, İnsan Kaynakları’nın da bu doğrultuda destek verip rehberlik sağlamaları gerektiğine inanılmaktadır. Kariyer Geliştirme sürecimizde önem verdiğimiz diğer bir konu ise, çalışanlarımızın sahip oldukları yetkinlikler ve performans sonuçlarıyla birlikte değerlendirilerek yatay ya da dikey olarak diğer pozisyon ya da departmanlara geçiş yapabilmelerine öncelik verilmesidir.

Oryantasyon ve Eğitim
Tadım ailesine yeni katılacak olan çalışanlar için İnsan Kaynakları Departmanı tarafından oryantasyon programı uygulanır. Tadım’a yeni katılan çalışma arkadaşlarımız standart prosedüre ek olarak, kişiye özel olarak hazırlanmış oryantasyon planında üretim alanı ziyareti, bayi tanıtımı, saha gözlemleri dahil olmak üzere detaylı bir eğitim alır. Oryantasyondaki gözlemleri, görüşleri ve algılarını içeren raporu değerlendirildikten sonra görevine başlaması sağlanır.


Sosyal Aktiviteler ve Tadım'da Yaşam
Amacımız çalışanlarımızın, işe ilk başladıkları günden itibaren Tadım’da yabancılık çekmeden ve eğlenerek çalışmalarıdır. Bu bakış açısıyla, oryantasyon kitimizin içindeki “Tadım’da yaşam-pratik bilgiler” başlıklı doküman ile çalışanlarımızın hayatlarını ilk günden itibaren kolaylaştırmaya çalışırız. Tadım çalışanları düzenlenen çeşitli organizasyonlarda bir aile olmanın keyfini yaşar. Gerçekleştirdiğimiz aktivitelerle (bowling turnuvaları, tiyatro gezileri, maçlar, piknik, mangal partileri vs.) çalışanlarımızın motivasyonunu yüksek tutmaya, iş ortamı dışında da sosyal hayatı paylaşmaya, birlikte eğlenmeye özen gösteririz.

 

 

İşe Başvuru ve Yerleştirme Süreci
Tadım, şirket kültürü ve değerleri ile uyumlu, hızla değişen pazar koşulları ve artan rekabet ortamında, sahip oldukları beceriler ve kişisel yetkinliklerle başarılı olabilecek en uygun yetenekleri “Tadım Ailesi”ne dahil etmek için çalışır.
Şirketimizde çalışmak isteyen adaylar açık pozisyonlara internet sitemizdeki “İş Başvuruları” bölümünden ya da hizmet aldığımız İşe Alım Portalında yer alan ilanlarımız üzerinden başvuruda bulunabilirler. Tadım, bazı üst yönetim ve özel uzmanlık gerektiren pozisyonlar için danışman firmalar aracılığı ile de adaylara ulaşabilir.
Açık pozisyonlara yapılan başvurular İnsan Kaynakları Departmanı tarafından incelenip bölüm yetkilileri ile paylaşılır. Uygun bulunan adaylar görüşmeye çağırılır. İşe alım sürecini olumlu tamamlayan adaylara, İnsan Kaynakları Bölümü tarafından iş teklifinde bulunulur.

Ücret Yönetimi
Her kademedeki çalışanlarımızın ücret ve yan hakları, iş değerlendirme ve ücretlendirme sistemimiz çerçevesinde belirlenir. Çalışanlarımıza adil, piyasada rekabetçi bir Ücret ve Yan Haklar paketi sunulur. Sağladığımız yan haklar çalışanlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda sürekli geliştirilmektedir.